Dnešní blog jsme se rozhodli věnovat zásadní otázce, kterou si jistě pokládá spousta podnikatelů, blogerů, internetových prodejců apod. Proč investovat do webových stránek a zdali se to vůbec vyplatí. Dnes si představíme 5 základních důvodů proč investovat do webových stránek o krapet více a tak úspěšně fungovat v prostředí internetu ať již jde o internetový prodej nebo o prezentaci firmy.

1. Důvod – jistota kvality a servisu

Můžete si vybrat svého známého, známého Vašeho známého a tak podobně o kterém Franta říkal, že stránky umí skvěle a nikdy s ním nebyli problémy. Ale to je onen problém, nikdy s ním nebyli problémy. Nespokojte se s tím, že nejsou problémy, spokojte se s nejvyšší kvalitou. Stránky od takového freelancera se většinou pohybují kolem 5 tisíc. Získáte za ně stránky, které jsou naprogramovány tak jaký měl zrovna programátor den a tím je Vaše spolupráce uzavřena. Jejich kvalita pak náležitě odpovídá náladě programátora a zároveň jeho finančnímu a časovému vytížená a někdy také nanažranosti. Zároveň se můžete rozloučit s kvalitní a profesionálním servisem stránek a na případná upozornění na expiraci hostingu či domén budete čekat také marně. Vyberte si proto firmu pro realizaci tak důležité služby, která ponese realizaci Vašich stránek odpovědně. Taková firma se zajímá jaké je Vaše poslání, co očekáváte od Vašich stránek, jací jsou Vaši zákazníci a jaké jsou Vaše cíle. Od začátku realizace pak tyto zásadní požadavky zohledňuje ve své práci a vy můžete být dlouhodobě spokojeni. Společnost studioseven.cz nabízí webové stránky na míru přesně Vašemu byznysu. Naším úkolem není jen vytvořit stránky, které se libí Vám a nám a bylo s nimi málo práce. Klademe důraz na vytvoření stránek, které vyhovují na míru danému sektoru, splňují Vaše kritéria a můžete z nich určitém časovém horizontu profitovat.

2. Důvod – bezpečnost

Dalším zásadním důvodem proč si vybrat webové stránky odpovídající ceny je bezpečnost webových stránek. Pokud svůj záměr berete vážně je třeba mít 100% jistotu, že webové stránky budou funkční a dostupné vždy, všude a na jakémkoliv webovém prohlížeči. Pokud tento nesnadný úkol podceníte nebo nebude součástí ceny realizace Vašich webových stránek, může se jednoduše stát, a je to dosti pravděpodobné, že jednoho dne webové stránky či eshopový systém jednoduše přestanou fungovat. A co je horší než nefunkční web, ukradená hesla, zcizené osobní údaje uživatelé a co hůře – nikdo kdo by za tuto spoušť byl zodpovědný nebo kdo by Vám mohl akutně a rychle pomoci řešit Vaši situaci. Pokud není bezpečnost a testování součástí Vaši konfigurace webových stránek a bude jakkoliv podceněna, je velmi pravděpodobné, že hackeři či samotní uživatelé při jejím používání dosáhnou za okraj a způsobí nevyhnutelnou katastrofu. Nefunkční stránky = žádní nebo málo klientů. A co hůře, není možnost vinu svalit ani na tvůrce webových stránek, protože došlo k jeho napadení a za napadení tvůrce není zodpovědný. Nepodceňte proto bezpečnost Vašich stránek. Nechte si vytvořit stránky od profesionálů, kteří Vám zaručí dlouhodobou stabilitu a bezpečnost.

3. důvod – prozíravost, zkušenosti a checklist

Nejste vývojáři, nejste ani internetový specialisté, nevíte co se skrývá za tajným algoritmem GOOGLE a ani Vás to nezajímá. Chcete vidět výsledky a jistotu, že je vše tak jak má být. První hmatatelný výsledek vidíte při předávání webu. Získáváte web přesně podle Vašich představ na který se Vám hezky kouká, pěkně se to Všechno animuje a vy cítíte, že jste úspěšně a kladně investovali do Vašeho podnikání. Což o to, na první pohled je to všechno hezké, ale co když se otočí karta. Vždy chtějte řešení, které není na oko prestižní a luxusní. Nechcete vůz, který vypadá jako Ferrari, ale má motor z plastu. Požadujte řešení Vašich webových stránek, které zaobírá veškeré aspekty a správné praktiky programátorů, které jsou nezbytné ke kvalitnímu chodu webu. Pokud se rozhodnete si připlatit za webové stránky a nepořídíte si stránky od Franty, máte většinou jistotu, že webové stránky splňují různé funkcionální, obsahové a bezpečnostní požadavky o kterých nemáte ani páru. Důležité je ale že tyto prvky na stránkách fungují, jsou odzkoušené a jsou výsledkem několikaleté praxe programátorů. Programátoři vědí co je třeba implementovat, vědí na co si dát pozor a nejednají v nátlaku finančních nedostatků jako Freelanceři kteří zastupují realizaci ale zároveň také počítají peníze. Investujte proto do webových stránek a požadujte stránky, které splňují aspekty kterým nerozumíte, ale v celkovém složení tvoří lepší, přístupnější a bezpečnější web. Díky checklistu, kterým disponuje studioseven.cz Vám můžeme nabídnout plně odladěné webové stránky, které procházíme několika bodovým seznamem pro implementaci všech důležitých a užitečných součástí na které obyčejný vývojář zapomene.

4. důvod – váš čas a peníze

Investujte do webových stránek chytře. Rozhodněte se zdali čas věnovaný součinnosti při tvorbě webových stránek a čas potřebný pro jejich prvotní zaběhnutí je ve Vašem podnikatelském procesu zanedbatelný či ne. Jak často chcete opakovat proces tvorby webových stránek, jak dlouho chcete aby Vaše stránky fungovali bez zbytečného, zdlouhavého a drahého servisu. Mnoho podnikatelů investuje do webových stránek, protože očekávají příliv nové klientely a zviditelnění na internetu. Mnoho podnikatelů si také myslí, že webové stránky jsou jakýsi základ pro úspěšné podnikání. A nakonec mnoho podnikatelů také věří v návratnost jejich investice. Kalkulujte objektivně. Rozmýšlíte-li návratnost investice u stránek navržených za cca 5000 Kč amatérským freelancerem nebo u stránek navržených profesionální firmou za 15 000Kč a přikláníte se při rozhodování levnějšímu řešení stojíte před jasnou propastí a zkázou Vašeho businessu. Samozřejmě vše má své hranice. Každý funkční obchodní model stojí na investici, která má smysl, nefunkční obchodní model pak na investici, která smysl nemá. Nakupujete produkty či poskytujete služby které mají smysl – investujete prací či penězi, má-li být Váš obchodní model výnosný více a více, je načase investovat více, aby Vaše návratnost investic stoupala strměji a strměji. Pokud jste jasně přesvědčeni, že nové webové stránky jsou investice, která má smysl, je třeba získat kvalitní produkt, který zvyšuje procentuální možnost návratnosti Vaší investice a její návratnost je strmá nikoli pozvolná. Pokud se rozhodnete jít levnější cestou očekávejte, že návratnost investice být nemusí a takový obchodní model nefunguje. Stavte na pevných kamenech kvalitní realizace a očekávejte peníze z Vaší investice zpět a požadujte je znásobené. Nespokojte se ziskem 5000 Kč, který pokryje Vaši jednorázovou investici, ale je generován v rámci několika let. Mějte řešení, které generuje investici během půl roku a poté Vaše vynaložené prostředky násobí. Pořídíte-li webové stránky s tímto důrazem, investujete možná více než Honza, který měl stránky za 5000, ale funkčnost webových stránek bude Vaší konkurenční výhodou a potencionálním odbytištěm Vašich služeb či produktů.

5. důvod – uživatelský servis

Poslední z důvodů proč investovat do webových stránek je servis. Mnoho freelancerů Vám s tímto úkolem moc nepomohou. Jejich práce skončila tím, že předali webové stránky, vy jste zaslali peníze a už o Vás nechtějí slyšet. Především nechtějí slyšet žádné reklamace a už vůbec nechtějí vysvětlovat proč zapomněli udělat responzivní verzi stránek a proč stránky neoptimalizovali pro vyhledávací stroje. Toto neprofesionální jednání je důvodem proč si za webové stránky připlatit o pár tisíců víc. Vše bude podložené smlouvou, vy můžete řádně reklamovat a zároveň velké firmy touží po kontaktu a je pro ně zásadní spokojený a vracející se zákazník. Současně tím získáte neustálé aktualizace a správu webu, která stojí pár korun, ale ušetří Vám probdělé noci.

Zvažujte investici do webových stránek která má smysl? Podívejte se na naší nabídku a nechte si vytvořit stránky které budou fungovat a generovat zisky.

Webové stránky na míru